Ahoj, tak jsem právě dočetla tvou knížku. Četla jsem ji snad bez přestávky až do konce. Já jsem si fakt myslela, že Bůh je jiný, než jak je psáno v Bibli. Teď už některé věci chápu mnohem více. Je to fajn pocit. Díky!

ČR

Dobrý den, mé jméno je Jaroslav F. Poslouchal jsem Vaše svědectví, které mi pomohlo, abych uvěřil…

Jaroslav

ČR

Dobrý den, pane Honzo, dnes mi přišel kontakt na vaše stránky.pročetla jsem si váš příběh, který se velmi podobá všem těm už dříve napsaným.Píšete jej s takovou upřímností, že nelze pochybovat o zážitcích, které vás takto posunuly. Moc se mi líbí vaše slova i to, jakým způsobem se snažíte pomáhat lidem.

ČR

Bylo by dobré, kdyby jste mi poslal číslo účtu....rád bych se s Vámi vyrovnal....(myslím, poštovní náklady CD atd....)

Přeji Vám krásný život s Pánem

Tomáš K.

Tomáš

ČR

"…Musim uznat, ze pri citani mi vysla aj slza... dakujem, posilnilo ma to vo viere..."

SK

Dobrý den, byla jsem na Vaší přednášce v Plzni v Lochotínském pavilonku. To, co jste říkal,  bylo pro mě velmi důležité, chci Vám za to moc poděkovat.

Jsem z věřící rodiny, o Bohu se u nás mluvilo vždycky, ale moje opravdové "uvěření" = setkání s Bohem bylo až v 15 letech. Od té doby ho znám a učím se mu být blízko. Teď je mi 24, jsem vdaná a mám moc hodného muže, máme 2 děti a studuji medicínu.

To nejdůležitější, co jste řekl, byla jasná slova:  Ježíš je, Po smrti se s ním setkáme, Po smrti už nebude čas se obhajovat, měnit, vybírat si…, Kdo nezná Ježíše, musí si sehnat informace, najít nějakého křesťana...

Já do té doby, než jsem se setkala s Vámi, vždycky,  když jsem mluvila o víře a o Bohu s jinými lidmi, pokládala jsem jim to jako nabídku ve smyslu:  můžeš věřit v Boha, ale nemusíš.... jako takovou životní alternativu, která je sice super, ale není povinná.

ČR

Děkuji, že jste odepsal. Já věřím tomu co jste prožil. Roznášim a dávám lidem vaše svědectví na letáčku. Lidi to zajímá. Zajímá je klinicka smrt. Bůh vám žehnej za vaše svědectví. Moc mě oslovilo. Mějte se hezky.

ČR

…děkuji za DVD. Hned jak jsem přišla z práce, tak jsem si ho pustila.
Je to krásné poselství. Během sledování jsem párkrát zažila pocit radosti a štěstí, měla jsem i nakrajíčku z dojetí - ne ze smutku   . Víte, největší radost mám z toho, že tato evangelizace může působit v kterékoliv církvi. Ohromné je, že přes různé rozdíly v církvích jste tam vystihl o co ve víře jde - je to konkrétní vztah s Bohem. Všechny naučené modlitby jsou nanic a časem se z nich stane pouze zvyk, pokud nejsou vyjádřeny citem ze srdce. A ze srdce se přece rodí každý vztah.

ČR

Ahoj Honzo, ...poslouchala jsem tvé svědectví.....uvědomila jsem si spoustu věcí...ani to neumím popsat. Díky a přeji hezký den Lenka

Lenka

ČR

Ahojky, tak jsem si přečetla i poslechla tvůj příběh a doslova mě rozbrečel....slyšela jsem hodně podobných svědectví, ale žádné mě nezaujalo tolik jako právě to tvoje, moc ti děkuji, že jsi se ozval, myslím, že to bylo Boží vedení...asi jsem potřebovala můj vztah s Bohem obnovit...

Děkuji za odkaz.. Četla jsem to jedním dechem a musím říci, že mi tekly slzy a zmocnil se mě zvláštní pocit.. Děkuji, že jsem si to mohla přečíst.. Myslím, že mě to hodně pomohlo, i když jsem věřící, bojím se smrti.. Teď se tolik nebojim.. Opravdu moooc děkuji...

ČR

Dobry den, včera jsem si prostřednictvím kamaráda přečetl vaše svědectví o tom, co jste prožil. Mohu uprimne napsat, ze me to hodně povzbudilo. Věrím v Boha od malička a chodím na spolecenstvi, jak "konzervativnejsi" tak i zivejsi "v modernim stylu". Ale po pravde jsem mel problem v tom, ze jsem si nebyl 100% jisty, ze Jezis zije a je v nebi. Moc mi vase svedectvi pomohlo v tom, ze jste me ujistil tim, co jste videl a prozil. Na druhou stranu mi opravdu nastala otazka v podobe - co ma ted clovek delat, aby opravdu az prijde "tvrdy na tvrdy" nesel do pekla, ale do nebe. Jsou totiz hrichy, na ktere opravdu sam clovek nestaci. Docela se bojim te otazky, co jste tam dostal - Co reknes na svoji obhajobu? Dekuji Vam za to, ze jste nemlcel a nenechal si tento zazitek pro sebe a dal jste to na internet. Myslim, ze to precetlo hoooodne lidi. Zlvaste kdyz muj kamarad posilal odkaz na vase stranky dalsim kamaradum a tak jsem to udelal i ja, protoze me osobne to moc povzbudilo. Plne verim tomu, co jste prozil a zamyslim se nad tim, proc vlaste Buh chtel prostrednictvim Vas ukazat az takhle daleko, co nas lidi ceka...? (i pres to, ze se o tom pise v Bibli, ja osobne jsem tomu veril, ale ne az moc vazne...a ze to bude opravdu tak, jak to je v Bibli napsany). Chtel snad nam Buh rict, abychom doopravdy videli, ze jsou nakonec 2 cesty - nebe a peklo a abychom zili tak, aby jsme se dostali do nebe??

ČR

Pane Boštík, poslouchal jsem Vás v traktoru na poli v práci a moc jste se mi líbil.Nepochybuji o vašich slovech která jste řekl v rádiu 3. listopadu. Děkuji Vám za každého člověka, kterému jste, kdy pomohl a to i mne.Myslím, že duch svatý je ve Vašem srdci šťastný,pán Ježíš má tady na zemi skvělého kamaráda který se za něj umí postavit, vždyťˇ Bůh nemá možnost sám mluvit, ale používá k tomu své milé a myslím že byl Vám Bůh chtěl  poděkovat  a to i Vaší ženě za lásku kterou umíte nakazit ostatní zmrzlá nebo jen velmi zraněna srdce. Jste dobrý tým ,děkuji že hrajete fér a nemáte strach .

J. Trhlík

Jan

ČR

Ahoj Honzo, včera jsem byl na jedné z našich domácích skupinek a jedna sestra tam říkala, jak zásadní pro ni byla Tvoje služba. Byla na obou přednáškách a ještě si půjčila nahrávku a poslouchala to ještě jednou. Říkala, že se obnovila její víra. Půjčila kazety dvěma nevěřícím spolupracovnicím a pouštěla ji i svému synovi, který od Pána odpadl. Bůh si Tě použil pro velké povzbuzení, myslím, že i Tobě to bude povzbuzením.

Měj se, Milan

Milan

ČR

Dobry den, chci Vam uprimne podekovat za cely Vas web. Byl jsem verici, ale klid v dusi jsem zcela nemel, bibli jsem nestudoval. Ted ho mam a citim se naplnen, citim doposud nepoznanou lasku, ukazal jste mi cestu. Diky!

ČR

V pardubickém sboru Církve bratrské jsme mohli využít služby Jan Boštíka v sobotu 16.11.2002, v rámci programu nazvaného TEEčko. Tento program probíhá ve sborové kavárně, jsou na něho zváni hledající přátelé, spolužáci a kamarádi našich mládežníků. Jde tedy především o setkání, kdy se s těmito lidmi chceme v příjemném prostředí sblížit a nenásilnou formou jim alespoň částečně předat evangelium. Svědectví bratra Boštíka o jeho prožitku klinické smrti a následného hledání smyslu života ve víře do tohoto schématu výborně zapadlo. Bylo možné vysledovat následující pozitiva: na toto téma je dá poměrně snadno pozvat velké množství lidí, kteří by pravděpodobně na klasickou křesťanskou akci přišli asi jen stěží; bratr Boštík od samého začátku dokázal s přítomnými posluchači navázat dobrý kontakt a udržel vynikající úroveň pozornosti po celou dobu poměrně dlouhého vyprávění; velké množství svých zážitků z okamžiků svého mimotělesného vnímání doplňoval a vysvětloval s použitím biblických odkazů;  nevyhýbal se ani sporným otázkám. Celkově se můžeme za službou bratra Boštíka ohlédnout s tím, že byla přínosná a užitečná a že předčila očekávání, které jsme od ní měli.

ČR

Hezký den pane Honzo, Právě poslouchám vaše svědectví ze setkání s nebem. Moc hezké děkuji:) Máte příjemný hlas a podání. Přeji vám splnění vašich přání a nejen ty:)  Šárka

Šárka

ČR

Dobrý den, omlouvám se Vám že Vám píši až nyní....nějak jsem nestíhal.

Z CD, které jste mi poslal jsem nadšen! Potěšilo mě, že jste přidal na CD i zvukovou nahrávku vašeho příběhu! Děkuji Vám mnohokrát! Vaše odpovědi jsou pro mě zcela dostačující...(za opakující se nebo spíše zbytečně položené podobné otázky se Vám omlouvám) Vaše věta, nehledejte v tom žádné záhady....můj příběh je odkaz na evangelium,  mě poměrně pomohla pochopit některé věci....

Někdy člověk hledá Boha všude možně...jen ne uvnitř svého srdce....

Každopádně Vám ještě jednou mnohokrát děkuji!

ČR

Ahoj Honzo. O Tvém webu jsem se dozvěděl skrze odkaz na nějaké křesťanské stránce, ale už jsi nevzpomenu na které. Stáhnul a poslechnul jsem si obě namluvená svědectví v mp3. Bůh si to použil už druhý den, kdy jsem mluvil se svým nevěřícím kamarádem, a právě jsem mu vyprávěl Tvoje svědectví. Zaujalo ho to. Aby ne. Není nic mocnějšího při evangelizaci než osobní zkušenost s Živým Bohem (jak je psáno ve Zjevení: "Zvítězili nad ním skrze Krev Beránka a SLOVO SVÉHO SVĚDECTVÍ"). Už se těším na Tvoji knihu.

V bratrské lásce Ondřej Kočí, Praha

Ondřej

ČR

Jmenuji se Monča z Ostravy. Jsem věřící římskokatolické církve a pravidelně chodím na  nedělní bohoslužby. O klinickou smrt se zajímám… Chtěla bych tě pochválit za tvoji odvahu o něčem takovém psát. Líbil se mi nejen příběh ale i otázky a odpovědi, upevnilo mě to ve víře.

Monča

ČR

Vážený pane Boštíku, nedávno jste měl v Uh. Hradišti v Orlovně přednášku, které jsem se i s dcerou zúčastnila. Bohužel z časových důvodů jsme musely odejít v okamžiku, kdy začínala diskuse.

Chci Vám říct, že se nás Vaše svědectví silně dotklo. Předala jsem ho i dalším svým známým a taky na ně velmi zapůsobilo. Děkuju, že jste k nám do UH přijel a podělil se s námi o své prožitky. Přeju Vám všechno dobré.

Iva Talašová

Iva

ČR

Už dlouho jsem přemýšlel, zda se můj život může změnit k lepšímu. Tvé stránky mne velice povzbudili a potěšili. Neváhal jsem se podělit o Tvůj příběh i s ostatními... 

Dlouho jsem přemýšlel, jestli to není ztráta času, to co momentálně dělám, a jestli by mne nějaká práce či služba nenaplňovala více než doteď. Tvá zkušenost mi pomohla podívat se na věci úplně jinýma očima. Přál bych si ještě více uchopit to nehmotné a dotknout se toho nepochopitelného, čím je láska Ježíše Krista.

S přátelským pozdravem,

ČR

Dobrý Den. Já nepíšu proto že bych se chtěl zeptat a ni nečekám že mi odepíšete,ale...já vám mosí poděkovat a moc nevíte jak moc...jak ste psal to stím soudcem...víte já v boha věřím a je mi 17 let ale uvědomil sem si že to nestačí to co dělám...já sem moc rád že vás nám Ježíš poslal...víte když ste psal o té klinické smrti zajímavé je že ty věci sou povědomé jakoby za oponou,jako bych otom někde slyšel nebo to už viděl ale přesto ne...no ale to sou mé osobné pocity ztoho co sem si dneska přečetl....já vám z celého srdce děkuju žeste se rozhodl hlásat pravdu a panu Ježiší o našem bohu,a píšu vám taky proto abyste viděl oc to s lidma dělá a že to má ůčinek a velký. I když možná bych dotaz měl....Existuje skutečně peklo? já sem dříve žil v představě že nás buh všechny tolik miluje že by nedopustil aby se tam nekdo dostal...a sem přesvědčen že buh nas opravdu všechny miluje..jak to tedy je?

Děkuju, Filip

Filip

ČR

Ahoj Jendo, chtěl bych Ti poděkovat za Tvoji přednášku u nás v Úpici.

O otázkách života a smrti přemýšlí občas každý. Ne každý má však v těchto věcech takový pokoj jako Ty. Dokázal jsi o těchto věcech, na základě své životní zkušenosti, vyprávět velmi pozitivně. 

Uvědomil jsem si, že Tvůj příběh není jen svědectví, ale je to především výzva. K tomu, aby se člověk ve svém životě nevyhýbal otázkám, které jsou mnohem důležitější než spousta jiných „důležitých“věcí.

Na místní poměry přišlo na Tvoji sobotní přednášku hodně lidí. A jak jsi sám viděl, tak všichni pozorně naslouchali Tvému životnímu příběhu. Dokázal jsi s posluchači navázat dobrý kontakt a udržet pozornost po celou dobu přednášky. Kdo Tě slyšel nebo s tebou po přednášce hovořil, ocenil Tvoji laskavost a vstřícnost s jakou přistupuješ k druhým lidem.

Doufám, že jsi nebyl u nás naposledy a těším se, že Tě opět někdy budeme moci v našem městě přivítat.

Radoš Česenek, sbor Církve bratrské Úpice

Radoš

ČR

Dobrý den, velice mě zaujalo Vaše vyprávění klinické smrti. Četl jsem to důkladně a udělal jsem si na to takový obrázek. Před pár měsíci jsem dal svůj život Ježíši Kristu, vím že ke mně přišel (je mi 23), v těchto dnech čtu Bibli. Vím, že se jsem celkově změnil svůj život. Je to určitě změna k lepšímu.

ČR

Ahoj Honzo, děkuju moc za odkazy, co jsi mi poslal. Četla jsem si svědectví na www.znateho.cz, je tam spousta krásných věcí. Moc se mi líbil článek o teorii evoluce nebo o tom, proč Bůh dopouští zlo a utrpení, je to moc hezky napsaný a dají se tam najít odpovědi na spoustu otázek.

Ještě jsem ti chtěla říct, že cítím, že je teď Ježíš pořád se mnou, je to zvláštní krásnej pocit, celý den cítím Jeho lásku! :-) Nejradši byh to řekla všem okolo mě…

ČR

Please reload

daruj jakoukoli částku na podporu tohoto neziskového projektu, patří ti dík!
KUPTE SI KNIHU O PROŽITKU KLINICKÉ  SMRTI
 
ZÍSKÁTE KOMPLEXNÍ PŘÍBĚH, FOTKY A KOMENTÁŘE
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Pinterest Social Icon
  • Instagram Social Icon